۰۲۱۷۷۴۷۹۹۴۳

علائم خرابی پمپ بنزین ماشین

علائم خرابی پمپ بنزین

علائم خرابی پمپ بنزین ماشین

نشانه های خرابی پمپ بنزین در خودرو

پمپ بنزین خودروهای بنزین سوز قطعه ای یکپارچه و مکانیکی یا برقی بوده که یک جا چندین وظیفه را انجام می دهد ؛ این قطعه معمولا درون مخزن سوخت قرار دارد سوخت را با فشار به سمت موتور می رساند و اگر سوخت فشار لازم را نداشته باشد عمل تزریق آن به درون سیلندرها به خوبی نمی تواند صورت گیرد اگر این بخش از اتومبیل دچار خرابی شود بدون عملکرد صحیح خودرو نیز با مشکل رو به رو می شود اما چه چیزهایی روی عملکرد این قطعه تأثیر گذار است و نشانه های خرابی پمپ بنزین در خودرو چیست ؟

  • علت خرابی پمپ بنزین
  • نشانه های خرابی پمپ بنزین در خودرو
  • علایم نیم سوز شدن پمپ بنزین
  • تست خرابی پمپ بنزین
  • برای جلوگیری از خراب شدن پمپ بنزین چکار کنیم ؟

خرید آنلاین لوازم جانبی اچ سی کراس

علت خرابی پمپ بنزین

  • رانندگی با بنزین کم
  • سوختن فیوز پمپ بنزین
  • استفاده از بنزین بی کیفیت

نشانه های خرابی پمپ بنزین در خودرو

مصرف بالای سوخت :

از جمله نشانه های خرابی پمپ بنزین در خودرو این است که مصرف سوخت خودرو زیاد شود پس در چنین صورت باید خودرو را به تعمیرگاه برد .

پرش خودرو در سرعت بالا :

یکی دیگر از علایم و نشانه های خرابی پمپ بنزین در خودرو این است که اتومبیل در سرعت بالا پرش داشته باشد  ؛ پرش می تواند خطرناک بوده و کنترل خودرو از دست شما خارج شود .

اتومبیل روشن نشود :

از دیگر علایم در خودرو که می تواند به شما بگوید پمپ بنزین سوخته و یا خراب شده است این است که اتومبیل روشن نشود چرا که در صورت خرابی پمپ سوخت برای موتور فراهم نشده و خودرو نیز روشن نمی شود .

افت قدرت در موتور :

در صورتی که در حین وارد شدن فشار به خودرو قدرت کمی داشته باشد به احتمال زیاد پمپ بنزین معیوب است به عنوان مثال در شتاب گرفتن در سربالایی که نیاز به افزایش سوخت است عملیات سوخت رسانی صورت نگرفته وموتور با کاهش  قدرت همراه است .

قیمت لوازم اورجینال ساینا

استارت زدن دشوار :

در حین استارت زدن پمپ هم شروع به کار می کند در صورت ضعیف شدن پمپ و خرابی آن اتومبیل به سختی استارت می خورد .

شنیدن صدای ویز ویز از پمپ :

از جمله علایم خرابی پمپ شنیده شدن صدای ویز ویز از آن است ؛ به علاوه اینکه به طور معمول هنگام راه اندازی خودرو صدای کوتاه  شبیه وینگ از آن شنیده می شود ولی اگر پس از استارت زدن صدایی از خودرو شنیده نشد به احتمال زیاد پمپ خراب است .

افزایش دمای موتور :

افزایش بیش از حد دمای موتور به قسمت های مختلف موتور آسیب وارد کرده و منجر به آسیب رسیدن به پمپ می شود در صورت مشاهده بلند شدن بخار از موتور باید این احتمال را داد که پمپ بنزین آسیب دیده است .

علایم نیم سوز شدن پمپ بنزین

در موارد فوق به علایم خرابی پمپ بنزین اشاره نمودیم اما در برخی موارد ممکن است که پمپ نیم سوز شده باشد به عنوان مثال اینکه با شتاب پدال گاز شتاب خودرو بیشتر نشود یا استارت به سختی زده شود .

تست خرابی پمپ بنزین

تست صدا :

تست صدا نخستین تست عملی بوده که باید انجام داد پس از باز نمودن سویچ باید صدای پمپ بنزین شنیده شود در غیر این صورت پمپ خراب است .

تست امپر پمپ بنزین :

ترمبنالهای مثبت و منفی ترمینال پمپ را به آمپر متر وصل نمایید در هر خودرو آمپر استاندارد در دفترچه راهنما ذکر شده است آمپر بالاتر از مقدار ذکر شده حاکی از خرابی پمپ است .

تست ولتاژ پمپ :

مولتی متر را در قسمت اندازه گیری ولتاژ تنظیم نموده و مثبت را به سیم مثبت و منفی را بع منفی ترمینال پمپ اتصال دهیددر صورتی که ولتاژ ۱۲ را نشان داد پمپ خراب است .

تست فشار پمپ بنزین :

در بشتر خودروها برای تست فشار روی ریل سوخت و زیر کاپوت محلی در نظر میگیرند با فشار سنج این فشار را اندازه گیری نموده و مقدار عادی آن ۳۰-۸۰ psi است و کمتر از آن حاکی از خرابی پمپ بنزین است .

برای جلوگیری از خراب شدن پمپ بنزین چکار کنیم ؟

برای اینکه پمپ بنزین عمر مفید داشته باشد با باک خالی یا باک کم بنزین رانندگی نکنید زیرا در این صورت فشار بیشتری به پمپ وارد می شود به علاوه اینکه در این صورت آلودگی انتهایی باک وارد پمپ بنزین می شود .

فروشگاه اینترنتی لوازم کوییک
دیدگاه‌های کاربران

علائم خرابی پمپ بنزین ماشین

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد