۰۲۱۷۷۴۷۹۹۴۳

قیمت خرید کالیپر ترمز خودرو

کالیپر ترمز

قیمت خرید کالیپر ترمز خودرو

کالیپرترمز چیست ؟

کالیپرترمز قسمتی از سیستم ترمز است که همانند گیره روتور قرار می گیرد تا مانع از حرکت ترمزها درهنگام چرخش شود معمولا هر کالیپر دارای دو عدد لنت ترمز است که شبیه صفحه فلزی مانند است در واقع کالیپر وظیفه مهمی در بالا بردن امنیت خودرو در حین حرکت است اما این امکان در خودروهای قدیمی تر وجود دارد در خودروهای امروزی بیشتر خودروها در چرخ های جلو مجهز به ترمز دیسکی هستند این نوع ترمزها با متصل بودن ترمز فلزی به چرخ ها می چرخند دراین جا کالیپر میان چرخ ها با روتورها اصطکاک ایجاد کرده و حرکت را کند خواهد کرد . دیجی آپشن کار تامین کننده

کالیپر ترمز

اهمیت کالیپر ترمز

کالیپر ترمز یکی از با اهمیت ترین عضو سیستم ترمز خودرو است اگر چه بیشتر خودرو ها مجهز به سیستم ترمز دیسکی می باشند  اما بازهم کامیون ها و ماشین ها باز هم از ترمز دیسکی فلزی استفاده می کنند کالیپرها قطعه ای بسیار مهم تلقی می شوند که کمتر پیش می آید آنها را تعویض کنند اما اگر آنها دیر تعویض شوند با ایجاد گرمای بیش از حد در بین دیسک و لنت هنگام گرفتن ترمزها باعث آسیب رسیدن به کالیپر می شوند .

اهمیت سلامت لنت ها در خودرو

در ترمزهای دیسکی کالیپرها باید دارای مقاومت بالایی در برابر سایش  و خوردگی باشند درغیر این صورت استفاده  از محصولات بی کیفیت دچار زنگ زدگی  و خورندگی خواهند شد ومدت زمان زیادی نمی توان از انها استفاده نمود تعویض لنت ترمز در داخل به منظور خدمات دادن به خودروهای وارداتی ضروری است زیرا تعویض به موقع لنت ها می تواند در جلوگیری از خسارت های وارده به خودرو نقش اساسی داشته باشند . به همین دلیل لازم است هر ۱۰۰۰۰ کیلومتر یک بار آنها را بررسی کرده  و از سلامت لنت ها و کالیپر اطمینان داشت زیرا با ایجاد اصطکاک در هنگام استفاده از خودرو لنتها ساییده شده  و با عدم اصطکاک بین لنت ها و چرخ هنگام ترمز گرفتن ترمزها عملکرد صحیحی نخواهند داشت .

انواع کالیپرترمز

کالیپرها معمولا به دوشکل ثابت و شناور وجود دارند در کالیپرشناور خوردگی بیشتر است از طرفی نفوذ گرد و خاک در آن زیاد است و قدرت کافی برای جداسازی روتورها از روی لنت ها نخواهند داشت  و گرمای بیشتری ایجاد می کنند . از آن جایی که کالیپر ترمز در برابر گرما آسیب پذیرند با قرار گرفتن در مقابل گرما دچار آسیب می شوند .

علائم خراب شدن کالیپرترمز

اگر شما هم مالک خودرویی از این قبیل هستید هر از گاهی لنت ها را بررسی کرده و در صورت علائم تخریب آنها را تعویض کنید

  • یکی از علائم خراب شدن ترمزها صدای غیر عادی هنگام ترمز کردن است
  • روشن شدن چراغ چک یا چراغ ترمز در پشت غربیلک فرمان یا صفحه مانیتور خودرو نشانگر مشکل در سیستم ترمز خودرو است
  • اگر خودرو شما پس از ترمز کردن مسافت بیشتری را طی کند یعنی پس از ترمز چند ثانیه بعد خودرو بایستد ترمز خودرو دچارمشکل شده است
  • مشاهده روغن ریزی در زیر خودرو مخصوصا اطراف چرخ ها علائم مشکل در ترمز است
  • سفت بودن یا زیاد نرم بودن پدال ترمز
دیدگاه‌های کاربران

قیمت خرید کالیپر ترمز خودرو

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد